Ringkonnakohus jättis Hiiu tuulepargivastaste kaebuse rahuldamata

BNS/Postimees, 30. oktoober 2017

Tallinna ringkonnakohus jättis rahuldamata Hiiumaa tuulepargivastaste kaebuse Hiiu maavanema korralduse tühistamiseks, millega kehtestati Hiiu maakonnaplaneeringu Tuuleenergeetika teemaplaneering.

Tallinna ringkonnakohus jättis rahuldamata MTÜ Hiiu Tuul, Hiiumaa valla, Inge Taltsi, Lembit Vainumäe, Kristi Ugami ja Igor Prigoda apellatsioonkaebused Hiiu maavanema korralduse tühistamiseks. Otsusega jääb jõusse tänavune halduskohtu otsus, kus kohus märkis, et kaebajatel puudub välja toodud asjaolusid arvestades käesolevas asjas kaebeõigus ja kaebus tuleb jätta seetõttu rahuldamata.

"Sellise planeeringu vastuvõtmine on keeruline protsess. Riigi huvi taastuvenergeetikaarendamise vastu on ilmne ja kirjas mitmes strateegilises dokumendis. Eks alati leidub inimesi, kes ei ole muutustega nõus, ning soov seista Hiiumaa looduse kaitse eest on mõistetav," ütles Hiiu maavalitsust esindanud TGS Baltic vandeadvokaat Martin Tamme BNS-ile.

"Samas on praegu planeeringus erinevad huvid omavahel tasakaalus. Näiteks ei saa tuulikuid rajada lähemal kui 12 km rannikust ning nende mõju vaatepildile on sellega väiksem. Samuti tuleb arvestada, et planeering ei tähenda veel seda, et homme tuulikuid ehitama hakatakse," märkis Tamme. "Kui plaanidega edasi liigutakse, võib täiendavatest uuringutest ilmneda ka täiendavaid piiranguid. Siiski on nii planeeringu näol kui selle jõusse jätnud kahe kohtuastme otsuste näol tegemist põhimõttelise sammuga edasi meretuuleparkide tulekuks."

Loe edasi Postimehe veebist.