Siim Kallas: võib olla kunagi keegi esitab arve ja küsib: miks jäeti tuulepark tegemata.

Hiiu Lehele antud intervjuus soovitab Siim Kallas rohkem loota eraettevõtlusele ja küsida neilt, kes alati on kõige vastu, milline on nende plaan.
Ajakirjanik Peep Lillemägi: Hiiumaal seisab häälekas grupp inimesi vastu rannast 12 kilomeetri kaugusele merre kavandatavale tuulepargile, mis võiks saarelegi tulu tuua. Kuidas leitakse mujal maailmas kompromisse majandusarengu, tootmise ja keskkonnakaitsenõuete vahel?

Siim Kallas: Vastuolijatelt tasub alati küsida: mis on teie plaan? Aga üldiselt on nii, et suured transpordi- ja energiaobjektid äratavad alati vastuseisu. Tullakse kokku, peetakse leegitsevaid koosolekuid kliimamuutustest ja puhta looduse hoidmise vajalikkusest, aga kui öelda, et selle asja lahendamiseks tuleb teha tuulepark, siis see enam hinge ei mahu. Kummaline. Tihti on, et kui inimesed sattuvad otsustajate hulka, siis nad muudavad oma seisukohti. Siin peavad riik, maavalitsus ja omavalitsus lihtsalt otsustama. Soovitaksin nende juttu, kes alati on kõige vastu, mitte liiga tõsiselt võtta. Enamasti on nende argumendid väga kallutatud ühes suunas. Ja alati tasub mõelda sellele, et võib-olla kunagi keegi esitab arve ja küsib: miks jäeti tuulepark tegemata, miks jäi tulu saamata.

Kogu intervjuud Siim Kallasega saab lugeda Hiiu Lehest (07.04.2017).

Foto: Hiiu Leht. Hiiumaa gümnaasiumis võõrustasid Siim Kallast õppenõustaja Margit Kagadze, maavanem Riho Rahuoja ja kooli direktor Ivo Eesmaa.